Przejdź do treści

Stare gitarowe piosenki rozrywkowe – łatwe chwyty

Poniżej znajdziesz listę rozrywkowych, gitarowych piosenek z łatwymi chwytami. Wszystkie utwory gram na co dzień, są to proste opracowania tak aby każdy nawet raczkujący gitarzysta był w stanie je opanować. Nie wiem jak jest w Twoim przypadku, ale dla mnie gitara jest odskocznią od codziennych obowiązków, pozwala mi się zrelaksować i muzycznie realizować.

Stare piosenki gitarowe tzw. nieśmiertelne hity wszechczasów to prawdziwe klasyki, które będą nam towarzyszyć przez dziesiątki lat. Jest to niesamowite, że wiele piosenek pomimo tego, że powstały dekady temu są tak niesamowicie popularne. Nie ma tutaj znaczenia nawet gatunek muzyczny, czy to jest rock, blues, jazz, country czy też disco polo. Klasyki zna praktycznie każdy, niezależnie od tego czy się interesuje muzyką czy też nie. Są one grano w radio i telewizji regularnie od momentu kiedy powstały.

Amerykanie prowadzili nawet badania aby dowiedzieć się jaki jest sekret tego, że piosenka staje się hitem. Wyniki tych badań są bardzo ciekawe. Otóż hity charakteryzują się bardzo specyficzną linią rytmiczną, nawet bez wokalu jesteśmy w stanie te utwory bez problemu rozpoznać. Poza tym są zaskakujące, ich linia rytmiczna jest prosta i powtarzalna oraz bardzo mocno oddziałują na uczucia.

Jeśli podoba Ci się to co robię i jakiś sposób pomogłem to zachęcam do subskrypcji mojego kanału na YouTube. Niech pasja do muzyki i gitary nas połączy :).

Lista „nieśmiertelnych” piosenek wraz z chwytami

All I want – Kodaline

Ale jazz – Sanah

Ale to już było – Maryla Rodowicz

Ale zanim pójdę – Happysad

Agnieszka – Łzy

Autostop – Karin Stanek

Autsajder – Dżem

Beata z Albatrosa – Janusz Laskowski

Bad Habits – Ed Sheeran

Bal Wszystkich Świętych – Budka Suflera

Dziś późno pójdę spać – Kwiat Jabłoni

House of the rising sun – The Animals

I Ciebie też, bardzo – Męskie Granie – Daria Zawiałow, Dawid Podsiadło, Vito Bambino

Jest super – T.Love

Na miły Bóg – Stanisław Sojka

O! Ola – Chłopcy z placu broni

Ostatnia nocka – Yugopolis & Maciej Maleńczuk

Proste – Dawid Kwiatkowski

Przez Twe oczy zielone – Akcent

Senny Szept – Czerwone Gitary

Shallow – Lady Gaga, Bradley Cooper

Ten stan – Sanah

Whisky – Dżem

Wilki – Baśka

Złoto – Mrozu