Przejdź do treści

Piosenki religijne – pieśni kościelne – chwyty

Na tej podstronie znajdziesz wiele popularnych piosenek religijnych śpiewanych podczas Mszy Świętych oraz innych uroczystości, np. apeli szkolnych. Pieśni kościelne śpiewane są również chętnie przez pielgrzymów w czasie pielgrzymki na Jasną Górę. Kto choć raz brał udział w pielgrzymce ten wie, że łatwo nie jest, droga daleka, nogi bolą, często pojawiają się pęcherze na nogach. Wspólne śpiew i gra na gitarze pomagają wtedy zapomnieć o bólu i kroczyć wytrwale dalej na chwałę Pana.

Znajdziesz tu między innymi Pieśni Maryjne śpiewane na chwałę Matce Bożej, części stałe Mszy Świętej oraz utwory do Ducha Świętego. Mówi się, że ten kto śpiewa 2 razy się modli. Jeśli śpiew połączymy dodatkowo z grą na gitarze możemy śmiało powiedzieć, że modlimy się wtedy jeszcze bardziej gorliwie. Okazji do wspólnego śpiewania najpiękniejszych pieśni religijnych na pewno nie zabraknie. Życie każdego człowieka ściśle łączy się z religią począwszy od chrztu poprzez komunie, bierzmowanie oraz śluby. Muzyka pozwala sprawić aby uroczystości te były piękniejsze i przeżyte jeszcze gorliwiej.

Zachęcam do wspólnego grania i śpiewania, jeśli tylko masz jakiekolwiek umiejętności czy talent chwyć za instrument i módl się śpiewając przepiękne piosenki kościelne. To bardzo dobry pomysł na to aby mieć kontakt z instrumentem i cały czas rozwijać swoje umiejętności. Dodatkowo miło spędzisz czas i poznasz nowych ludzi, którzy podobnie jak Ty chcą w pełniej uczestniczyć w uroczystościach kościelnych.


Popularne pieśni kościelne – lista

Absolutnie nic nie udało by się nam bez miłości

Ave Maryja – woła cały Świat

Baranku Boży

Barka

Bądź pozdrowiony Gościu nasz

Będę tańczył przed Twoim tronem

Bieszczadzkie Anioły – SDM

Kim jest Ta – Boże Granie

Maryjo Królowo Polski – Apel Jasnogórski

Zaufaj Panu już dziś – Anna Anioł

Zbliżam się w pokorze

Zmartwychwstał Pan i żyje dziś

Zwycięzca Śmierci

Życzymy Życzymy