Przejdź do treści

Yugopolis

Yugopolis to polska supergrupa, która powstała w 2000 roku pod nazwą Yugoton z inicjatywy Grzegorza Brzozowicza. Ich celem było nagranie utworów zespołów z byłej Jugosławii w nowych aranżacjach i z polskimi tekstami. Skład grupy obejmował takich artystów jak Katarzyna Nosowska, Paweł Kukiz, Kazik Staszewski, Ryszard „Tymon” Tymański oraz Olaf Deriglasoff.

Debiutancki album formacji, wydany w 2001 roku, odniósł znaczący sukces w Polsce, docierając na szczyt listy OLiS. Po jednym koncercie w 2001 roku projekt został jednak zarzucony.

W 2006 roku idea projektu została wznowiona pod zmienioną nazwą – Yugopolis. Ich pierwszy album, „Słoneczna strona miasta”, wydany w 2007 roku, przyciągnął uwagę wielu artystów i osiągnął status złotej płyty, zajmując 4. miejsce na liście OLiS.

W 2009 roku wydano składankę „The Best of Yugoton/Yugopolis”, zawierającą nagrania z obu projektów. Kolejny album, „Yugopolis 2”, został wydany w 2012 roku i zdobył popularność, zajmując 2. miejsce na liście OLiS.

Yugopolis to zespół, który łączył różnych artystów i tworzył nowe interpretacje utworów zespołów z byłej Jugosławii, ciesząc się dużym uznaniem w polskiej muzyce.

Miasto budzi się – Paweł Kukiz & Yugopolis

Intro – Am C G F Am C G /x2 Am            C              G           FPoranek taki cichy, dzień powoli wstaje.Am       C                  GMoje miasto budzi się.Am               C           G         FSłońce purpurą już okryło czarne dachy.Am          C                   GW złoto zaraz zmieni je. Bridge– Am C G F Am C… Dowiedz się więcej »Miasto budzi się – Paweł Kukiz & Yugopolis

Ostatnia nocka – Yugopolis & Maciej Maleńczuk

–>Pobierz wersję do druku w PDF<– Am                     G               C1. Boli mnie głowa i nie mogę spać ,F                       Echociaż dokoła wszyscy już posnęli ,Am                    G                 Cnie mogę leżeć a nie mogę wstać,F                   Emija ostatnia nocka w mojej celi. Am                     G               CRef: Tylko noc, noc, noc, płoną… Dowiedz się więcej »Ostatnia nocka – Yugopolis & Maciej Maleńczuk