Przejdź do treści

Sylwia Grzeszczak

Sylwia Grzeszczak to utalentowana polska artystka, która zdobyła popularność jako piosenkarka, kompozytorka i autorka tekstów. Urodziła się 7 kwietnia 1989 roku w Poznaniu.

Jej kariera muzyczna rozpoczęła się w 2008 roku, kiedy zadebiutowała na rynku fonograficznym wydając album studyjny „Ona i on” nagrany wspólnie z Liberem. Jednak to jej solowa działalność przyniosła jej największe sukcesy. Wydała trzy solowe albumy: „Sen o przyszłości” (2011), „Komponując siebie” (2013) i „Tamta dziewczyna” (2016). Dwa pierwsze albumy uzyskały certyfikat potrójnie platynowej płyty, a trzeci status podwójnie platynowej płyty. Wszystkie zajęły czołowe pozycje na liście sprzedaży płyt w Polsce.

Sylwia Grzeszczak znana jest przede wszystkim z wielu przebojowych singli, takich jak „Małe rzeczy”, „Sen o przyszłości”, „Pożyczony”, „Księżniczka”, „Tamta dziewczyna” i „Motyle”. Te utwory zdobywały pierwsze miejsca na liście AirPlay, czyli najczęściej granych utworów w polskich rozgłośniach radiowych. Jej muzyka charakteryzuje się chwytliwymi melodiami, a teksty często poruszają tematy związane z życiem codziennym, miłością i relacjami międzyludzkimi.

Sylwia Grzeszczak jest jedną z najbardziej znaczących postaci na polskiej scenie muzycznej, a jej wszechstronność artystyczna oraz umiejętność tworzenia przebojowych utworów przyniosły jej liczne nagrody i uznanie zarówno w kraju, jak i za granicą.

O nich, o Tobie – Sylwia Grzeszczak

–>Pobierz wersję do druku w PDF<– D             GPatrzę na morze            DSzeroki kadr     A           Przewietrza głowę miD       G                               DMyślę o ludziach, których mi brak  A              Na niebie szukam ichF#m             G                Oddycham głęboko i czekam na świt D                       GTyle myśli mam w sobie           HmO nich, o Tobie         APłyną falami                   EmZmieniają mój stan                   GMoże kiedyś się dowiem              HmZnajdę odpowiedź                ACzym się stajemy                        DGdy jesteśmy już tam… Dowiedz się więcej »O nich, o Tobie – Sylwia Grzeszczak