Przejdź do treści

T.Love

T.Love to polski zespół muzyczny, którego historia sięga roku 1982, kiedy został założony w Częstochowie. W początkowej fazie kariery, w latach 80. XX wieku, grupa pozostawała pod wpływem punk rocka, co odzwierciedlało się w ich surowym brzmieniu i tekstach o społeczno-politycznym zabarwieniu. Jednakże, z biegiem czasu zespół ewoluował, wzbogacając swój styl muzyczny o elementy reggae, rock and rolla, glam rocka oraz pop rocka. Ta wielowarstwowa stylistyka sprawiła, że ich muzyka stała się bardziej różnorodna i uniwersalna.

Jednym z wyróżników T.Love jest zdolność do tworzenia przebojowych utworów, które zdobywały popularność nie tylko w Polsce, ale także za granicą. Większość ich albumów uzyskała status złotych płyt, co świadczy o ich sukcesie komercyjnym i uznaniu wśród słuchaczy. Składankowy album „Love, Love, Love – The Very Best.Love” osiągnął nawet status platynowej płyty w roku 2012, co potwierdzało trwałą popularność zespołu.

T.Love zyskał rozpoznawalność również dzięki swoim dynamicznym i energetycznym występom na koncertach. Grupa koncertowała nie tylko w Polsce, ale także w wielu krajach Europy oraz wielokrotnie odwiedzała Stany Zjednoczone, co przyczyniło się do rozsławienia polskiej muzyki na arenie międzynarodowej.

Mimo że zespół zawiesił działalność w drugiej połowie 2017 roku, w 2022 roku wznowił swoją aktywność, co świadczy o kontynuacji twórczego i artystycznego ducha grupy oraz nadal żywym zainteresowaniu ze strony fanów.

Warszawa – T.Love – tekst oraz chwyty

DZa oknem zimowo zaczyna się dzień     Em                                CZaczynam kolejny dzień życiaDWyglądam przez okno, na oczach mam sen     Em                               CA Grochów się budzi z przepicia DWypity alkohol uderza w tętnice Em                          CAutobus tapla się od śniegu DPrzez szybę oglądam betonu stolicę        Em                            CJuż jestem na drugim jej brzegu      … Dowiedz się więcej »Warszawa – T.Love – tekst oraz chwyty

Jest super – T.Love

–>Pobierz wersję do druku w PDF<– Em                      C      Am     DPopatrz na wspaniałe autostrady     Em                      C      Am         DNa drogi, na których nie znajdziesz wybojówEm                C      Am            DRosną nowe bloki i nie ma wypadkówEm                C                      Am            DW czystych szpitalach ludzie umierają… Dowiedz się więcej »Jest super – T.Love