Przejdź do treści

Natalia Nykiel

Natalia Nykiel to polska piosenkarka i autorka tekstów, urodzona 8 grudnia 1995 roku w Mrągowie. Zainteresowanie muzyką przejawiała już od najmłodszych lat. Swoją karierę rozpoczęła w 2013 roku, biorąc udział w programie telewizyjnym „Must Be the Music”. Choć nie wygrała, to zwróciła uwagę publiczności swoim talentem i charakterystycznym głosem.

W 2014 roku Natalia podpisała kontrakt z wytwórnią muzyczną Universal Music Polska. Wkrótce potem wydała swój debiutancki singiel „Error”, który zdobył dużą popularność i zapewnił jej pierwsze miejsce na listach przebojów.

Następnie Nykiel kontynuowała swoją karierę, wydając kolejne single i albumy. Jej przełomowym utworem okazał się singiel „Bądź duży”, który stał się wielkim hitem i przyniósł jej ogromną popularność w Polsce.

Natalia Nykiel słynie nie tylko z talentu wokalnego, ale również ze zdolności do tworzenia oryginalnych tekstów oraz eksperymentowania z różnymi gatunkami muzycznymi. Jej muzyka często zawiera elementy popu, elektroniki oraz indie.

Natalia Nykiel jest jedną z czołowych postaci współczesnej sceny muzycznej w Polsce, a jej twórczość cieszy się uznaniem zarówno w kraju, jak i za granicą.

Pół kroku stąd – Vaiana

D                                        Em1. Patrzę w wodę, i te fale na brzegu                            Hm                                             GOdkąd sięgam pamięcią, nie wiem sama czemu takD                                      EmŻal mi, ale widać tak być musi                                          Hm                                         GNowy dzień mnie słońcem kusi, jak oprzeć się mam, no jak?           HmKażda z nowych dróg, każdy świeży ślad    … Dowiedz się więcej »Pół kroku stąd – Vaiana