Przejdź do treści

Mrozu

Łukasz Błażej Mróz, znany bardziej jako Mrozu, to wyjątkowy polski artysta, który osiągnął wielki sukces jako piosenkarz, producent muzyczny, kompozytor i autor tekstów. Urodził się 22 lipca 1986 roku we Wrocławiu.

Jego bogata kariera muzyczna obejmuje wydanie sześciu albumów studyjnych, wśród których można wymienić takie tytuły jak „Miliony monet” (2009), „Vabank” (2010), „Rollercoaster” (2014), „Zew” (2017), „Aura” (2019) i najnowszy „Złote bloki” (2022). Przeboje takie jak „Miliony monet”, „Rollercoaster”, „Jak nie my to kto”, „Nic do stracenia”, „Poza logiką”, „Szerokie wody”, „Napad”, „Aura”, „Złoto”, „Galácticos”, „Za daleko” czy „Supermoce” przyniosły mu ogromną popularność i uznanie.

Zanim rozpoczął swoją solową karierę, Mrozu współpracował z wieloma znanymi wykonawcami polskiej sceny muzycznej, takimi jak Wozo, Natural Dread Killaz, Jamal, EastWest Rockers, Bob One, Junior Stress, Molesta Ewenement, K.A.S.T.A., Lilu, Wice Wersa czy White House. Poza tym, nawiązał także współpracę z takimi artystami jak Waldemar Kasta, MaRina, Tomson, Sound’n’Grace, Vito Bambino, Jan-Rapowanie i Igo. W 2023 roku dołączył do Orkiestry Męskiego Grania, co świadczy o jego znaczeniu i szacunku w polskiej branży muzycznej.

Mrozu dorastał na osiedlu Gaj we Wrocławiu, gdzie kształtował swoją pasję i talent muzyczny. Jest absolwentem klasy o profilu teatralnym Zespołu Szkół nr 6 im. Agnieszki Osieckiej we Wrocławiu, gdzie również rozwijał swoje umiejętności wokalne. Po ukończeniu szkoły, studiował fizjoterapię w Wyższej Szkole Fizjoterapii we Wrocławiu, co pokazuje jego wszechstronność oraz zainteresowanie różnymi dziedzinami życia. Mrozu jest nie tylko wybitnym artystą, ale także osobą zaangażowaną w edukację i rozwój osobisty.

Złoto – Mrozu

–>Pobierz wersję do druku w PDF<– Intro: Em D A x2 Em                   Ten to nigdy nie dorośnie            D                  ATak się tu martwili o mnieEmPełny plecak, pusty portfel            D                   ANie ma nic na horyzoncieEm Ciągle pod tym szarym blokiem            D                         ARęce w dziurawych kieszeniachEmŁatwo było snuć opowieść            D                        … Dowiedz się więcej »Złoto – Mrozu