Przejdź do treści

Łzy

Łzy to polski zespół muzyczny, który od 1996 roku dostarcza fanom muzyki pop-rockowej niezapomnianych przeżyć i emocji. Zespół został założony w Pszowie i szybko zyskał uznanie na krajowej scenie muzycznej.

Od momentu debiutu, Łzy wydali osiem albumów studyjnych, z których dwa – „W związku z samotnością” (2000) i „Nie czekaj na jutro” (2003) – osiągnęły status platynowej płyty za wysoką sprzedaż w Polsce. Ich muzyka jest bogata w melodyjne kompozycje i głębokie teksty, a do największych przebojów grupy należą utwory takie jak „Agnieszka już dawno…”, „Narcyz się nazywam”, „Jestem jaka jestem”, „Oczy szeroko zamknięte”, „Gdybyś był” oraz „Puste słowa”.

Historia zespołu rozpoczęła się jesienią 1996 roku w Pszowie, a pierwsze kroki stawiali w składzie: Adam Konkol (gitara), Anna Wyszkoni (wokal), Arkadiusz Dzierżawa (gitara basowa), Dawid Krzykała (perkusja) oraz Sławomir Mocarski (instrumenty klawiszowe). Już na początku zwrócili na siebie uwagę nagrywając pierwsze demo, które zawierało utwory „Słońce” i „Nienawiść”. Po sukcesie w „Przeglądzie” w Opatowie w 1997 roku, nagrali kolejne utwory w warszawskim Sonusie, co zaowocowało wydaniem debiutanckiego albumu studyjnego „Słońce”. Wkrótce po tym Sławomir Mocarski opuścił zespół, a jego miejsce zajął Adrian Wieczorek.

W ciągu kolejnych lat zespół nie tylko utrzymywał swoją popularność, ale również stale się rozwijał artystycznie i zdobywał uznanie zarówno publiczności, jak i krytyków muzycznych. Ich kolejne albumy, takie jak „W związku z samotnością” i „Jesteś jaki jesteś”, przyniosły im kolejne sukcesy komercyjne i artystyczne, co potwierdzały otrzymywane certyfikaty złotej i platynowej płyty.

Agnieszka – Łzy

        F                      CByło ciepłe lato choć czasem padało          Dm                    BDużo wina się piło i mało się spało           C                     Dm Tak zaczęła się wakacyjna przygoda        BGdy on był jeszcze młody i ona była młoda        F                                 CZakochani przy świetle księżyca nocami       Dm                     BChodzili długimi, leśnymi ścieżkami          C                           … Dowiedz się więcej »Agnieszka – Łzy