Przejdź do treści

Golec uOrkiestra

Golec uOrkiestra to niezwykle barwny i energetyczny polski zespół muzyczny, który od lat łączy tradycyjne brzmienia muzyki łuku Karpat z różnorodnymi gatunkami muzycznymi, tworząc unikalne kompozycje o bogatym brzmieniu i głębokim przekazie.

Zespół został założony w 1998 roku przez trójkę utalentowanych muzyków: braci bliźniaków, Pawła i Łukasza Golców, oraz Edytę Golec (żonę Łukasza) z domu Mędrzak. Ich nazwa, nawiązująca do pisowni gwarowej, od razu przyciąga uwagę i stanowi symbol ich oryginalności.

Muzyka Golec uOrkiestra to mieszanka różnorodnych gatunków muzycznych, takich jak pop, muzyka alternatywna, rock’n’roll, rhythm and blues oraz jazz, z tradycyjnymi, etnicznymi dźwiękami Karpat w tle. Zespół nie boi się eksperymentować, tworząc unikalne i porywające kompozycje, które szybko stają się przebojami.

Przez lata działalności, Golec uOrkiestra zdobyła ogromną popularność zarówno w Polsce, jak i za granicą. Ich koncerty są niezapomnianym doświadczeniem dla fanów muzyki na całym świecie. Zespół odwiedził wiele krajów, w tym Stany Zjednoczone, Węgry, Grecję, Wielką Brytanię, Watykan, Kanadę, Austrię, Belgię, Hiszpanię, Czechy, Niemcy, Ukrainę, Litwę i Serbię, dostarczając niezapomnianych chwil swoim wiernym słuchaczom.

Przeboje takie jak „Szarpany”, „Lornetka”, „Crazy Is My Life”, „Słodycze”, „Pędzą konie”, „Nie ma nic”, „Kto się ceni”, „Bo lato rozpala”, „Pomarańcza”, „Życie jest muzyką”, „Młody maj”, „Ściernisco”, czy „Górą Ty” stały się klasykami, które nadal podbijają serca słuchaczy. Dodatkowo, ich utwór „Leć muzyczko”, dedykowany papieżowi Janowi Pawłowi II, pokazuje, że zespół ma nie tylko talent muzyczny, ale i głębokie wartości i szacunek dla ważnych postaci w historii.

Ściernisko – Golec uOrkiestra

Em              C            G                   H71. Pole pole łyse pole ale mam już planEm                C                     G                        H7Pomalutku bez pośpiechu wszystko zrobię samEm                   C                    G                   H7Nad makietą się męczyłem ładnych parę latEm             C                      G                H7Ale za to zwiedzać cudo będzie cały świat         Em                  DRef.: Tu na razie jest ścierniskoG  … Dowiedz się więcej »Ściernisko – Golec uOrkiestra