Przejdź do treści

Fingerstyle

Granie w stylu fingerstyle (fingerpicking) polega na grze na gitarze przy użyciu palców zamiast kostki do gry. W tym stylu, każdy palec (najczęściej kciuk, wskazujący, środkowy i serdeczny) jest przypisany do określonych strun gitary. Podczas gdy kciuk zazwyczaj zajmuje się basowymi strunami, pozostałe palce odpowiadają za melodyczne linie na pozostałych strunach.

Granie w stylu fingerstyle pozwala gitarzyście na równoczesne wykonywanie akordów, linii basowych i melodii, co daje bogatszy i bardziej kompleksowy dźwięk. Styl ten jest szeroko stosowany w różnych gatunkach muzycznych, włączając w to folk, blues, country, oraz różne odmiany muzyki akustycznej. Dzięki swej elastyczności i możliwości wyrażenia emocji, fingerstyle jest ceniony zarówno przez początkujących, jak i zaawansowanych gitarzystów.

Łatwa etiuda d-moll na gitarę – fingerstyle

ETIUDA to utwór muzyczny zaprojektowany w celu rozwijania umiejętności technicznych. Prezentowana etiuda D-moll pomoże Ci popracować nad zdolnością grania fingerstyle.

Cyferki obok nut na górnej pięciolinii to numery palców, którymi należy naciskać poszczególne struny. Na dolnej pięciolinii masz dokładnie rozpisaną tabulaturę.

Etiuda D-moll na gitarę dla początkujących – fingerstyle

Podczas grania fingerstyle należy zwrócić szczególną uwagę właśnie na palcowanie. Chodzi o to aby grając mieć na uwadze jaką strunę i którym palcem muszę wcisnąć za chwilę. Nieprawidłowe palcowanie będzie powodować brak możliwości swobodnego naciśnięcia kolejnej struny – blokowanie potrzebnych palców.

Dowiedz się więcej »Łatwa etiuda d-moll na gitarę – fingerstyle