Przejdź do treści

Dawid Kwiatkowski

Dawid Kwiatkowski to wszechstronny polski artysta, który odnosi sukcesy jako piosenkarz, autor tekstów, kompozytor i osobowość telewizyjna. Urodził się 1 stycznia 1996 roku w Gorzowie Wielkopolskim.

Swoją karierę muzyczną rozpoczął w zespole Two of Us, ale szybko zyskał niezależność i wydał osiem solowych albumów studyjnych. Wśród nich znajdują się takie tytuły jak „9893” (2013), „Pop & Roll” (2014), „Element trzeci” (2015), „Countdown” (2016), „13 grzechów niczyich” (2019), „Dawid Kwiatkowski” (2021) oraz najnowszy „Pop romantyk” (2024). Dwukrotnie jego płyty dotarły na szczyt listy najchętniej kupowanych albumów w Polsce, a za sprzedaż swoich albumów otrzymał jedną platynową płytę i dwie złote.

Dawid Kwiatkowski został uhonorowany Europejską Nagrodą Muzyczną MTV dla najlepszego europejskiego wykonawcy oraz dwukrotnie dla najlepszego polskiego wykonawcy. Ponadto, zdobył cztery nagrody Nickelodeon Kids’ Choice Award, Bursztynowego Słowika i Telekamery.

Poza działalnością muzyczną, Kwiatkowski angażuje się także w różnorodne programy rozrywkowe, występując jako uczestnik, juror lub gość. Ponadto, użyczył swojego głosu drugoplanowym postaciom w filmach animowanych, takich jak „SpongeBob: Na suchym lądzie” i „Sing”. Aktywnie prowadzi również działalność charytatywną, co potwierdza jego zaangażowanie społeczne i troskę o innych. Jego wszechstronność, talent i zaangażowanie sprawiają, że jest jedną z czołowych postaci w polskim show-biznesie.

Proste – Dawid Kwiatkowski

–>Pobierz wersję do druku w PDF<– AmTo takie proste                                        EmTak wpadać wieczorami, żaden pośpiech                                      FMarzymy pod kocami o miłościDm                                            EBo żadne z nas nie umie w nią grać AmW pokoju plakat StonesówJuż się na nas napatrzyliEmW ciemno chcemy stworzyć światDawno ułożony dla nasFI takDm                               ENie ważne co zrobimy… Dowiedz się więcej »Proste – Dawid Kwiatkowski