Przejdź do treści

Budka Suflera

Budka Suflera to legendarny polski zespół rockowy, który zyskał ogromną popularność od momentu swojego powstania w 1974 roku w Lublinie. Założycielami grupy byli Krzysztof Cugowski i Romuald Lipko. Zespół zdobył rozpoznawalność dzięki takim przebojom jak „Sen o dolinie”, „Za ostatni grosz”, „Jolka Jolka, pamiętasz”, „Takie Tango” czy „Bal wszystkich Świętych”.

Skład Budki Suflera był przedmiotem wielu zmian, a przez zespół przewinęło się ponad 25 muzyków. Jednak osobą, która łączy wszystkie składy od 1975 roku, jest perkusista Tomasz Zeliszewski, który po śmierci Romualda Lipki w 2020 roku pełni także rolę menedżera i lidera zespołu. Zeliszewski jest jedynym członkiem Budki Suflera, który nagrał z zespołem wszystkie albumy.

W swojej karierze zespół współpracował z wieloma wybitnymi artystkami, takimi jak Anna Jantar, Izabela Trojanowska i Urszula. Ich utwory były również wykorzystywane w filmach, co przyczyniło się do jeszcze większej popularności Budki Suflera. Przełom lat 70. i 80. to czas, kiedy zespół osiągnął szczególną popularność i ugruntował swoją pozycję na polskiej scenie muzycznej.

W 2014 roku Budka Suflera zakończyła swoją działalność po pożegnalnej trasie koncertowej. Jednak zespół reaktywował się w 2019 roku, tym razem bez udziału Krzysztofa Cugowskiego. Pomimo zmian w składzie, dziedzictwo muzyczne Budki Suflera pozostaje niezatarte, a ich utwory wciąż cieszą się ogromną popularnością wśród fanów rocka w Polsce.

Bal Wszystkich Świętych – Budka Suflera

–>Pobierz wersję do druku w PDF<– Am            Dm        AmTa niedziela jest jak film      E7     AmTani, klasy „B”Am          Dm     AmFacet się pałęta w nimG             CW nieciekawym tleC            G      CScenarzysta forsę wziąłC      G      CPotem zaczął pićC             G      CI z dialogów wyszło dnoE7           AmZero, czyli nic Ref.:Am                Dm    AmWszyscy święci balują w niebieAm               DmZłoty sypie się kurzAm               Dm        AmA ja włóczę… Dowiedz się więcej »Bal Wszystkich Świętych – Budka Suflera