Przejdź do treści

Anna Jantar

Anna Jantar, jedna z najbardziej znanych polskich piosenkarek, urodziła się 10 czerwca 1950 roku w Poznaniu. Już od najmłodszych lat wykazywała talent muzyczny, uczestnicząc w różnego rodzaju konkursach wokalnych. Jej profesjonalna kariera rozpoczęła się w latach 70., kiedy to dołączyła do zespołu Piotra Figla.

Przełom nastąpił w 1974 roku, gdy wygrała Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu z piosenką „Tyle słońca w całym mieście”. Od tego momentu jej popularność rosła lawinowo. Anna Jantar stała się jedną z najbardziej rozpoznawalnych postaci polskiej sceny muzycznej lat 70. i 80.

Jej bogaty głos oraz charyzmatyczna osobowość sprawiły, że zdobyła serca milionów fanów. Do jej największych przebojów należą takie utwory jak „Moje jedyne marzenie”, „Nic nie może wiecznie trwać” czy „Tylko mnie poproś do tańca”.

Niestety, jej kariera została przerwana tragicznie w 1980 roku w wyniku wypadku samochodowego, w którym zginęła wraz z mężem. Anna Jantar odeszła w wieku zaledwie 29 lat, pozostawiając po sobie niezatarte ślady w historii polskiej muzyki. Jej piosenki nadal są powszechnie doceniane i wykonywane przez kolejne pokolenia artystów.

Przetańczyć z Tobą chcę całą noc – Anna Jantar

C                                             AmPrzetańczyć z tobą chcę całą nocC                                       AmI  nie opuszczę cię już na krokDm7                        G               C Em   AmCzekałem jak we śnie, abyś objęła mnieDm7              G                  C       GWięc teraz już wszystko wiesz C                                             AmPrzetańczyć z tobą chcę całą nocC                                           AmNiech na nas gapią się, no i… Dowiedz się więcej »Przetańczyć z Tobą chcę całą noc – Anna Jantar