Przejdź do treści

Akcent

Akcent to polski zespół muzyczny, który od lat 90. wykonuje muzykę disco polo. Został założony w Bielsku Podlaskim na przełomie 1989 i 1990 roku.

W swojej długiej karierze zespół wydał 16 albumów studyjnych i zdobył popularność dzięki licznych przebojom, takim jak „Dziewczyno z klubu disco”, „Biorę urlop od ciebie”, „Kochana wierzę w miłość”, „Przez twe oczy zielone”, „Życie to są chwile”, czy „Przekorny los”. Oprócz własnych utworów, zespół nagrał także covery znanych piosenek, takie jak „Moja gwiazda” (cover utworu litewskiego zespołu Miledi), „Mała figlarka” (cover utworu rosyjskiego piosenkarza Aleksandra Jakowlewa), czy „Królowa nocy” (cover utworu grupy Mefis).

Akcent odniósł także sukcesy na festiwalach muzycznych. Kilka razy zostali laureatami Grand Prix Ogólnopolskiego Festiwalu Muzyki Tanecznej w Ostródzie, a także wielokrotnie otrzymywali Nagrodę Publiczności na tym festiwalu.

Zespół jest jednym z najbardziej znanych wykonawców disco polo w Polsce i cieszy się dużą popularnością wśród fanów tego gatunku muzycznego.

Przez Twe oczy zielone – Akcent

–>Pobierz wersję do druku w PDF<– Am                               Dm Odkąd zobaczyłem CiebieG                                       CNie mogę jeść, nie mogę spać Am                                Dm Jak do tego doszło, nie wiem?E                               Am Miłość o sobie dała znać Am                              Dm Co poradzić mogę na toG                                           CŻe… Dowiedz się więcej »Przez Twe oczy zielone – Akcent