Przejdź do treści

2+1

Dwa Plus Jeden (2 plus 1) to polska grupa muzyczna, która eksploruje obszary pop, folk rocka i folku, a w późniejszych latach swojej działalności także disco, rocka i synth popu. Powstała w 1971 roku w Warszawie z inicjatywy Janusza Kruka i Elżbiety Dmoch.

W ciągu swojej kariery zespół wydał 10 albumów studyjnych, z czego trzy uzyskały status złotej płyty. Zdobył również wiele prestiżowych nagród i odbył liczne koncerty zarówno w Polsce, jak i za granicą. Największą popularność grupa osiągnęła w latach 70. XX wieku w Polsce, a na przełomie lat 70. i 80. zyskała także znaczącą popularność w Europie Zachodniej.

Śmierć Janusza Kruka w 1992 roku przyniosła koniec pierwszej ery działalności zespołu, jednak w okresie od 1998 do 2019 roku miały miejsce kilkukrotne reaktywacje.

Chodź, pomaluj mój Świat – 2+1

Am                                  Dm Piszesz mi w liście, że kiedy pada          G                                  Am Kiedy nasturcje na deszczu mokną,C                                  G Siadasz przy stole, wyjmujesz farbyDm               E              Am I kolorowe otwierasz okno. Am                             Dm Trawy i drzewa są takie szare,            G                           Am Barwę popiołu przybrały nieba C                              G W ciszy tak smutno szepce zegarek Dm                      E             Am O czasie co mi… Dowiedz się więcej »Chodź, pomaluj mój Świat – 2+1