Przejdź do treści

Kodaline

Kodaline to irlandzki zespół muzyczny, który początkowo działał pod nazwą 21 Demands, zyskując pierwsze uznanie dzięki utworowi „Give Me A Minute”, który znalazł się na Irish Singles Chart w marcu 2007 roku. Jednak dopiero po zmianie nazwy na Kodaline zespół zaczął odnosić sukcesy na szerszą skalę.

Stephen Garrigan i Mark Prendergast, dwaj z członków zespołu, dorastali w Swords w Dublinie i znali się od dzieciństwa. Ich wspólna pasja do muzyki zaowocowała powstaniem zespołu, który stopniowo się rozwijał. Dołączył do nich również Vinny May, który również pochodzi z Swords. Jednak pełny skład zespołu ukształtował się dopiero w styczniu 2012 roku, kiedy dołączył do nich ich przyjaciel Jason Boland, mieszkający w Celbridge.

Muzyka Kodaline to alternatywny rock, który cechuje się melancholijnymi melodiami, głębokimi tekstami i chwytającymi emocjonalnie aranżacjami. Ich utwory często poruszają tematy związane z miłością, samotnością i poszukiwaniem sensu życia, co sprawia, że ich muzyka dotyka serc słuchaczy na całym świecie.

Kodaline zdobyli sobie wierną grupę fanów zarówno w Irlandii, jak i za granicą dzięki swoim przejmującym występom na koncertach i autentycznemu podejściu do tworzenia muzyki. Ich talent muzyczny i zaangażowanie w tworzenie szczerych tekstów sprawiają, że są jednym z czołowych zespołów alternatywnego rocka na scenie muzycznej.

Kodaline – All i want

    C                F           C1. All I want is nothing more     C                           G     AmTo hear you knocking at my door              F                                         CCause if I could see your face once more           F                                CI could die a happy man I’m sure     C                              F           C2. When you said… Dowiedz się więcej »Kodaline – All i want