Przejdź do treści

Elektryczne Gitary

Elektryczne Gitary to polski zespół rockowy, założony w 1989 roku przez Rafała Kwaśniewskiego, Piotra Łojka i Kubę Sienkiewicza. Ich głównym celem było wykonywanie piosenek autorskich w oprawie rockowej. Przeważającym kompozytorem repertuaru jest Kuba Sienkiewicz, a logo zespołu to „elektryczny kot”, stworzony przez plastyka Jarka Koziarę.

Zespół zyskał szeroką popularność, a do 2009 roku sprzedał ponad 1,5 miliona oryginalnych płyt. Elektryczne Gitary zawsze słynęły z niepowtarzalnego poczucia humoru i autoironii. Kuba Sienkiewicz sam nie ukrywał, że nie traktuje rockowej stylistyki zbyt poważnie. Podczas koncertów stara się przerysować to, co robi, wycinając frazy na gitarze w taki sposób, aby one same były karykaturą. Dla zespołu ważniejsze są spontaniczne happeningi niż klasyczne koncerty rockowe.

Dzieci – Elektryczne Gitary

Dm                    CDzieci wesoło wybiegły ze szkoły Dm                         Czapaliły papierosy, wyciągnęły flaszki Dm                     Cchodnik zapluły, ludzi przepędziły Dm                                 Csiedzą na ławeczkach i ryczą do siebie  Dm                                          CWszyscy mamy źle w głowach, że żyjemy Dm                     Chej hej la la la la hej hej hej hejDm                                          CWszyscy mamy źle… Dowiedz się więcej »Dzieci – Elektryczne Gitary