Przejdź do treści

Rufus Wainwright

Rufus Wainwright (ur. 22 lipca 1973 w Rhinebeck, stan Nowy Jork) jest amerykańskim piosenkarzem o kanadyjskich korzeniach. Jest synem Loudona Wainwrighta III, znanego w latach siedemdziesiątych folkowego piosenkarza.

Swoją przygodę z grą na pianinie rozpoczął w wieku sześciu lat. W wieku trzynastu lat wraz ze swoją siostrą, matką oraz ciotką założył zespół McGarrigle Sisters and Family. Jednym z największych przebojów tego okresu był utwór „I’m Running”, za który w 1988 roku otrzymał nagrodę Genie Award for Best Original Song. Rufus studiował klasyczną i rockową grę na pianinie na Uniwersytecie McGill. Otwarcie przyznaje się do swojej orientacji homoseksualnej. Identyfikuje się również jako libertarianin.

Hallelujah – Rufus Wainwright

C                          AmI’ve heard there was a secret chord         C                           AmThat David played and it pleased the Lord       F                     G                   C                 GBut you don’t really care for music, do you?   C                                     F              GIt goes like this, the fourth, the fifth      … Dowiedz się więcej »Hallelujah – Rufus Wainwright