Przejdź do treści

Mr. Zoob

Mr. Zoob to polski zespół, którego muzyka łączy w sobie elementy rocka, ska i reggae. Znani są głównie z humorystycznych tekstów oraz utworów takich jak „Kartka dla Waldka” i „Mój jest ten kawałek podłogi”. Nazwa zespołu, choć przypadkowa, wywoływała spekulacje na temat jej znaczenia, co dodawało jej nieco tajemniczego charakteru. Powstały w 1983 roku w Koszalinie, Mr. Zoob szybko zyskali popularność, zdobywając liczne nagrody i biorąc udział w różnych festiwalach muzycznych, takich jak FAMA czy festiwal w Jarocinie.

Mimo kilku zmian personalnych i krótkiego rozpadu w połowie lat 80., zespół reaktywował się w 1993 roku i kontynuował swoją działalność, wydając kolejne płyty i dając koncerty. Przez lata do zespołu dołączali i odchodzili różni muzycy, jednak Mr. Zoob nadal cieszyli się popularnością i utrzymywali swój charakterystyczny styl muzyczny oraz podejście do tworzenia tekstów opartych na humorze i pastiszu.

Mój jest ten kawałek podłogi – Mr. Zoob

Intro: {Em C D Em} x2     Em                                 C     D1. Znowu ktoś mnie podglądaEm                           C     DLekko skrobie do drzwiEm                              C      DStrasznym okiem cyklopaEm                          C  DRadzi, gromi i drwi         G   D                              Em   CRef. Mój jest ten kawałek podłogiG   D                              Em   CNie mówcie mi co mam robić    … Dowiedz się więcej »Mój jest ten kawałek podłogi – Mr. Zoob