Przejdź do treści

Lombard

Lombard to polska grupa muzyczna, która powstała w 1981 roku w Poznaniu. Jej założycielami byli Jacek Skubikowski i Andrzej Nebeski. Zespół szybko zdobył popularność dzięki energetycznym utworom z gatunku pop rock, które wyróżniały się dynamicznymi melodiami i charakterystycznym brzmieniem.

Lombard osiągnął szczyt popularności w latach 80., a ich największe przeboje, takie jak „Przeżyj to sam”, „Szklana pogoda” czy „Adriatyk, ocean gorący”, szybko stały się klasykami polskiej muzyki rozrywkowej. Grupa wyróżniała się również dynamicznymi koncertami, które przyciągały tłumy fanów.

Mimo że zespół przechodził różne zmiany personalne i okresy kreatywnego poszukiwania, pozostał jednym z ikonicznych przedstawicieli polskiej sceny muzycznej. Lombard pozostaje ważnym elementem historii polskiej muzyki pop-rockowej, a ich utwory nadal cieszą się popularnością wśród wielu pokoleń słuchaczy.

Przeżyj to sam – Lombard

C            G                   AmNa życie patrzysz bez emocji                  Dm                           GNa przekór czasom i ludziom wbrew C                   G                            AmGdziekolwiek jesteś w dzień czy w nocy               Dm                       GOczyma widza oglądasz grę  C             G                         AmKtoś inny zmienia świat za Ciebie                   Dm                      GNadstawia głowę, podnosi krzyk C            G                 AmA Ty z daleka,… Dowiedz się więcej »Przeżyj to sam – Lombard