Przejdź do treści

Lady Gaga

Lady Gaga, właśc. Stefani Joanne Angelina Germanotta, to wszechstronna artystka o wielu talentach i osiągnięciach. Urodzona i wychowana w Nowym Jorku, Gaga już od młodego wieku wykazywała zainteresowanie muzyką, rozpoczynając naukę gry na pianinie.

Jako kompozytorka i autorka tekstów, zaczęła swoją karierę od pisania piosenek dla innych artystów, takich jak Britney Spears czy Jennifer Lopez. Jednak to jej własna twórczość przyniosła jej ogromny sukces. Debiutancki album studyjny „The Fame” z 2008 roku oraz minialbum „The Fame Monster” szybko przyniosły jej międzynarodową sławę, a przeboje takie jak „Just Dance”, „Poker Face”, „Bad Romance” czy „Telephone” stały się światowymi hitami.

W kolejnych latach Lady Gaga kontynuowała swoją wyjątkową karierę, wydając kolejne albumy, takie jak „Born This Way”, „Artpop”, „Cheek to Cheek” (nagrany z Tonym Bennettem), „Joanne”, „Chromatica”, oraz „Love for Sale” (kolejny album z Bennettem). Jej sukces osiągnął apogeum w 2018 roku, gdy ścieżka dźwiękowa do filmu „Narodziny gwiazdy”, w którym zagrała główną rolę, przyniosła jej wiele nagród i nominacji, w tym Oscara.

Poza działalnością muzyczną, Lady Gaga angażuje się również w projekty filmowe. Jej wszechstronność artystyczna zaowocowała sukcesami na dużym ekranie, zdobywając uznanie krytyków za swoje role w filmach, takich jak „Narodziny gwiazdy” czy „Dom Gucci”.

Jednak jej wpływ sięga dalej niż tylko muzyka i film. Gaga jest zaangażowana w działalność charytatywną, aktywizm społeczny i walkę o prawa osób LGBT. Fundacja Born This Way, którą założyła w 2011 roku, ma na celu wspieranie dobrego samopoczucia i rozwoju młodych ludzi.

Za swoje osiągnięcia Gaga otrzymała wiele prestiżowych nagród, w tym Oscara, Złotego Globa, 13 nagród Grammy i wiele innych. Jest również wpisana 13 razy do Księgi rekordów Guinnessa, co świadczy o jej wyjątkowym statusie w przemyśle muzycznym.

Lady Gaga to nie tylko artystka, ale również ikona kultury współczesnej, która swoją twórczością i działaniami inspiruje miliony ludzi na całym świecie.

Shallow – Lady Gaga, Bradley Cooper

–>Pobierz wersję do druku w PDF<– Em               D       G    Tell me somethin’, girlC                                G          DAre you happy in this modern world?Em            D       G    Or do you need more?C                                            G            DIs there somethin’ else you’re searchin’ for? Em D G    I’m fallin’C                              G            DIn all the good times I… Dowiedz się więcej »Shallow – Lady Gaga, Bradley Cooper