Przejdź do treści

Kwiat Jabłoni

Kwiat Jabłoni to polski zespół muzyczny pochodzący z Warszawy, którego repertuar obejmuje muzykę folkową, popową, folk pop, bluegrass, indie folk, indie pop oraz elementy elektroniczne.

Nazwa zespołu została zaczerpnięta z piosenki o tym samym tytule, która pierwotnie została wykonana przez grupę Trash Budda. Tekst piosenki opowiada historię jabłoni.

Zespół składa się z rodzeństwa: Katarzyny i Jacka Sienkiewiczów, którzy są dziećmi Kuby Sienkiewicza. Oficjalnie działalność grupy rozpoczęła się w marcu 2018 roku. Wcześniej rodzeństwo występowało w zespole Hollow Quartet, z którym wydali dobrze przyjęty album „Chodź ze mną” oraz brali udział w telewizyjnym talent show „Must Be the Music. Tylko muzyka”.

Jako duet zadebiutowali 9 listopada 2017 roku koncertem w Otwartej Pracowni na Osiedlu Jazdów. Do sierpnia 2018 roku ich debiutancki utwór „Dziś późno pójdę spać” zanotował dwa miliony wyświetleń w serwisie YouTube, do lutego 2019 roku liczba ta wzrosła do blisko pięciu milionów, a do września 2021 roku teledysk był odtwarzany ponad 31 milionów razy. W październiku 2018 roku ukazał się drugi singiel zespołu pod tytułem „Niemożliwe”.