Przejdź do treści

Kwiat Jabłoni

Kwiat Jabłoni to polski zespół muzyczny pochodzący z Warszawy, którego repertuar obejmuje muzykę folkową, popową, folk pop, bluegrass, indie folk, indie pop oraz elementy elektroniczne.

Nazwa zespołu została zaczerpnięta z piosenki o tym samym tytule, która pierwotnie została wykonana przez grupę Trash Budda. Tekst piosenki opowiada historię jabłoni.

Zespół składa się z rodzeństwa: Katarzyny i Jacka Sienkiewiczów, którzy są dziećmi Kuby Sienkiewicza. Oficjalnie działalność grupy rozpoczęła się w marcu 2018 roku. Wcześniej rodzeństwo występowało w zespole Hollow Quartet, z którym wydali dobrze przyjęty album „Chodź ze mną” oraz brali udział w telewizyjnym talent show „Must Be the Music. Tylko muzyka”.

Jako duet zadebiutowali 9 listopada 2017 roku koncertem w Otwartej Pracowni na Osiedlu Jazdów. Do sierpnia 2018 roku ich debiutancki utwór „Dziś późno pójdę spać” zanotował dwa miliony wyświetleń w serwisie YouTube, do lutego 2019 roku liczba ta wzrosła do blisko pięciu milionów, a do września 2021 roku teledysk był odtwarzany ponad 31 milionów razy. W październiku 2018 roku ukazał się drugi singiel zespołu pod tytułem „Niemożliwe”.

Szary Świat – Sanah – Kwiat Jabłoni

–>Pobierz wersję do druku w PDF<–                  C                    Am                                        FLubiła róże i śpiewała jazz, wiecznie nie w swojej skórzeG                 AmPytała, jak to jest                    C                                       AmZanurzona w marzeniach, gdy wkładała dres                            F     G                   AmMówili tak w telewizji, trzeba jakieś mieć                    F                C                       GA gdyby na… Dowiedz się więcej »Szary Świat – Sanah – Kwiat Jabłoni

Dziś późno pójdę spać – Kwiat Jabłoni

–>Pobierz wersję do druku w PDF<– Dm Am x2                  DmDziś późno pójdę spać                   AmGdy wszyscy będą w łóżkach              DmOtwarte oczy mam              AmA głowa pełna i pusta              DmI nie wiem o czym myśleć mam                   AmŻeby mi się przyśnił taki świat                       DmW którym się nie boję spać                    AmW którym się nie boję spać Dm Am x2                 DmJuż na… Dowiedz się więcej »Dziś późno pójdę spać – Kwiat Jabłoni